jak darovat vajíčka?

Jak darovat vajíčka? Projděte si krok za krokem celý proces a dozvíte se víc.

základní podmínky - věk a zdraví

Minimální věk je 18 let, horní hranice je stanovena na 33 let. Váš zdravotní stav je dobrý. Pokud se ani ve Vaší rodině nevyskytují závažná onemocnění (např. schizofrenie, cystická fibróza, fenylketonurie, barvoslepost, muskulární atrofie, apod.), splňujete základní podmínky pro dárcovství.

Více o klinice IVF

online dotazník

Máte-li zájem o darování vajíček, vyplňte prosím on-line dotazník

kontakt z kliniky

Po odeslání on-line dotazníku Vás bude kontaktovat naše koordinátorka, která Vám vysvětlí princip darování vajíček, zodpoví Vám všechny dotazy a objedná Vás na první návštěvu na klinice.

konzultace na klinice

Při první návštěvě u nás na klinice se setkáte s koordinátorkou a lékařem. Kromě konzultace absolvujete odběr krve k hormonálnímu, sérologickému a genetickému vyšetření. Výsledky těchto testů prozradí, jestli můžete být zařazena do seznamu našich dárkyň.

Více o klinice IVF

příprava na darování

Pokud budou výsledky Vašeho vyšetření v pořádku, budete zařazena do databáze našich dárkyň. Jakmile se objeví vhodná příjemkyně vajíčka, kontaktuje Vás naše koordinátorka a vysvětlí Vám znovu celý proces darování se všemi podstatnými detaily. Také společně naplánujete termín prvního setkání na klinice, kde s Vámi náš specialista zahájí stimulační cyklus a vysvětlí další aplikaci léků v domácím prostředí. Aplikace léků není náročná a zvládnete ji bez obtíží sama podle předepsaného plánu.

Máte obavy?

darování

Po celou dobu stimulace je dárkyně pod permanentním lékařským dohledem, absolvuje průběžná ultrazvuková a hormonální vyšetření. V závěru stimulačního cyklu určí lékař přesný termín odběru vajíček. Odběr se provádí v krátkodobé anestezii. Po odběru budete převezena na pokoj, kde si odpočinete. Po propuštění lékařem můžete ihned odejít domů, za doprovodu dospělé osoby.

Více o klinice IVF
1 2 3 4 5 6

stále na pochybách?

Pomoc neplodným párům s početím je nejčastějším důvodem pro darování vajíček. Je to velké rozhodnutí a na naší klinice to dobře víme. Vážíme si důvěry dárkyň a mimořádná péče je pro nás samozřejmostí od prvního kontaktu. Na začátku je především spousta otázek, proto na každou odpovíme. Pokud nevíte jistě, zeptejte se naší koordinátorky prostřednictvím dotazníku.

Vše Vám vysvětlí a rozptýlí jakékoliv pochybnosti. Darování vajíček je zcela dobrovolné a naprosto anonymní. Dárkyně se rozhodují svobodně, zda chtějí vajíčka darovat. Navzájem se o sobě ani dárkyně, ani příjemkyně nemohou dozvědět žádné informace. Je vyloučené zneužití osobních údajů, protože darování vajíček podléhá zákonu i interním pravidlům kliniky.

Darování vajíček je bezplatné, založené na potřebě pomoci jiné ženě, která nemůže mít děti z vlastního vajíčka. Naše klinika kompenzuje dárkyním investované výdaje i čas do výše 25 000 korun. Dárcovství není jednostranné – z výsledků vyšetření Vám řekneme o Vašem aktuálním zdravotním stavu. Dozvíte se o sobě, jste-li plodná a netrpíte nějakým onemocněním.

Na cestě k darování vajíček je podstatná hormonální stimulace, která je pro odběr a darování vajíčka nezbytná. Hormonální stimulace je naprosto bezpečná, po celou dobu cyklu je dárkyně pod permanentním lékařským dohledem. Nehrozí jí žádné - dočasné ani trvalé - poškození organismu. Neobávejte se žádného rizika, pokud se rozhodnete počít v budoucnu vlastní dítě.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.